14.3 C
Munich
Wednesday, August 10, 2022

English to Assam Guwahati

Must read

পুৰণি ২০ টকীয়া নোটে আপোনাৰ কপাল ফুলাই দিব

যিসকল লোকৰ ২০টকীয়া নোট আছে তেখেত সকলৰ ৰাতিটো ভিতৰত ভাগ্য উদয় হল। কোটি টকীয়াৰ মালিক হ’বলৈ বেছি সময় নালাগে। কিন্তু আচৰিত যেন লাগিলেও বাস্তৱত এনেকুৱা ঘটনা ঘটি গ’ল। পলম নকৰি গুলপীয়া ২০ টকীয়া নোট লক আৰু কোটি পটি হক। এটা প্ৰবাদ আছে যে “ধনৰ মাধ্যমেৰেহে ধন আনে।” সেইকাৰণে এয়া মাত্ৰ বিশ টকাৰ পৰিৱৰ্তে এক মিলিয়ন টকা আপুনি লাভ কৰিব, সেয়াও সম্ভৱ!! বহুতেই বিশ্বাস কৰিবলৈ নোৱাৰে, কিন্তু সচা। আপোনাৰ পুৰণি 20 টকাৰ (old money) নোটৰ সলনি, আপুনি লাখ টকা পাব পাৰে। যদি আপোনাৰ ওচৰত পুৰণি গুলপীয়া ৰঙৰ বিশ টকাৰ নোট আছে, আপোনাৰ আৰু কোনো চিন্তা নাই যে আপুনি সদাকৰ দৰে কোটিপতি হ’ব পাৰিব কম সময়ৰ ভিতৰত। কিন্তু এই টকা কেনেকৈ পাব, বিতংভাৱে জানো আহক। আজিৰ বজাৰত, পুৰণি মুদ্ৰা (old money) আৰু ধন অতি উচ্চ মূল্যত বিক্ৰী কৰা হৈ আছে। এই পুৰণি মুদ্ৰা আৰু টকা বিভিন্ন ৱেবছাইটৰ পৰা বিক্ৰী (sell old money) কৰা হয়। যিসকলে পুৰণি নোট বা মুদ্ৰা সংগ্ৰহ কৰাৰ সুযোগ ৰাখে তেওঁলোকৰ বাবে এইটো এটা সোণালী সুযোগ কোটি উপাৰ্জন কৰিবলৈ। যদি আপোনাৰ ওচৰত পুৰণি গুলপীয়া ৰঙৰ পুৰণি বিশ টকাৰ নোট আছে সঞ্চয় কৰি থৈছে তেনেহলে , আপুনি ইয়াক বিক্ৰী কৰি 3 লাখ টকালৈকে পাব পাৰে। অৱশ্যে, এই টোকাটোৰ আঁৰত কিছুমান চৰ্ত আছে। sell 20 rupees pink note an get lakhs money (sell old money) 2003-2008 চনলৈ আপোনাৰ ওচৰত সেই গুলপীয়া টকা থাকিব লাগিব। এই টকাটোত ভাগ্যৱান নম্বৰ ৭৮৬ মুদ্ৰণ কৰা উচিত। আৰু যদি এই চৰ্তাৱলী আপোনাৰ সেই টকাটোৰ সৈতে মিল খায়, তেন্তে আপোনাৰ সোণত সোৱগা। এই পুৰণি 20 টকাৰ নোটৰ সলনি, আপুনি তিনি লাখ টকা পাব। (sell old money) আপুনি এই টোকাটো ইবে Ebay আৰু মুদ্ৰা বজাৰৰ Mudra bajar ৱেবছাইটত বিক্ৰী কৰিব পাৰে। এই ৱেবছাইটবোৰ দৰ্শন কৰি, আপুনি পুৰণি মুদ্ৰা ক্ৰয় কৰিব পাৰে। কেৱল বিশ টকাৰ নোটেই নহয়, কিন্তু যদি 786 নম্বৰটো আপোনাৰ যিকোনো টকা বা মুদ্ৰাত থাকে, তেন্তে আপুনি লাখ লাখ টকা পাব পাৰে। আপোনাৰ টকা বা মুদ্ৰা বিক্ৰী হোৱাৰ পিছত, ৱেবছাইটটোৱে আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টলৈ ধন প্ৰেৰণ কৰিব। গতিকে আৰু পলম নকৰাকৈ, যদি আপোনাৰ ওচৰত এনে মুদ্ৰা আছে, তেন্তে ইয়াক এই ৱেবছাইটবোৰৰ জৰিয়তে সলনি কৰক। লাভ কৰা ধন কম সময়ৰ হৈ পৰক কোটি টকীয়া মালিক।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article