-3.7 C
Munich
দেওবাৰ, ফেব্ৰুৱাৰী 5, 2023

শ্বাহৰুখ খানৰ পাঠান চিনেমা খনে সকলো পুৰণা ৰেকৰ্ড ভঙ্গ কৰি নতুন অভিলেখ গঢ়িবলৈ সক্ষম হৈছে।

Must read

‘পাঠান’, শ্বাহৰুখৰ ছবিখনৰ মুক্তিৰ বাবে এক সপ্তাহ বাকী থকাৰ সময়তে ইটোৰ পিছত সিটো অভিলেখ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

PATHAN

‘পাঠান’, শ্বাহৰুখৰ ছবিখনৰ মুক্তিৰ বাবে এক সপ্তাহ বাকী থকাৰ সময়তে ইটোৰ পিছত সিটো অভিলেখ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

ছুপাৰষ্টাৰ শ্বাহৰুখ খানে প্ৰায় ৪ বছৰৰ পিছত বলিউডত এক্সন ৰূপত অভিনয় কৰি এক বহু কোটি টকাৰ খৰচ কৰি চেনেমা বনাইছে পাঠান। পাঠান চিনেমা খনৰ ট্ৰেলৰ চাই মুক্তিৰ পূৰ্বে ভাৰতৰ লগতে সমগ্ৰ বিশ্বতে কামবেক ছবি ‘পাথান’ক লৈ পৰিৱেশ প্ৰবল হৈ আছে। ছবিখন ছবিগৃহত মুক্তি পাবলৈ এমাহো বাকী নাই। পৰিৱেশ দেখি জনসাধাৰণে অ’টিটিতো ‘পাথান’ৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব বুলি নিশ্চিত আৰু বাতৰি আহিছে যে এমাজন প্ৰাইমে নিজৰ অ’টিটি অধিকাৰৰ বাবে বিপুল পৰিমাণৰ ধন ব্যয় কৰিছে। জনসাধাৰণে আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি আছে শ্বাহৰুখ খান আৰু দীপিকা পাডুকনৰ ছবি ‘পথান’লৈ। ‘পাথান’ৰ টিজাৰত শ্বাহৰুখৰ ভাপত তিতি থকা চোৰাংচোৱা অৱতাৰ, দীপিকাৰ একচন আৰু জন আব্ৰাহামে খলনায়কৰ চৰিত্ৰত দেখাৰ পিছত জনসাধাৰণৰ উত্তেজনা বহু পৰিমাণে বাঢ়িছে। ডিচেম্বৰ মাহত ‘বেশৰাম ৰং’ আৰু ‘ঝুমে জো পাঠান’ ছবিখনৰ দুটা গীত আহি ছবিখনক হিট কৰাৰ পৰিৱেশ গঢ়ি তুলিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে।
ছবি অনুৰাগীয়ে ‘পাথান’ৰ বাবে বাট উশাহ লৈ যিদৰে অপেক্ষা কৰি আছে, সেইটোলৈ চালে এইটোও নিশ্চিত যে অ’টিটিত ইয়াৰ মুক্তি যে জোৰদাৰ হ’ব। ছবিগৃহৰ পিছত ‘পাথান’ই অ’টিটিতো দৰ্শকৰ মৰম লাভ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে, গতিকে প্ৰতিটো অ’টিটি প্লেটফৰ্মে শ্বাহৰুখৰ ছবিখনৰ প্ৰতি চকু ৰাখিছিল। এতিয়া আহি থকা খবৰ অনুসৰি ‘পাথান’ৰ অধিকাৰ লাভৰ দৌৰত জয়ী হৈছে আমাজন প্ৰাইমে। ‘পাথান’ৰ অধিকাৰ অতি উচ্চ মূল্যত বিক্ৰী হৈছিল এনে খবৰ আহি আছে যে ইতিমধ্যে ‘পাথান’ৰ অ’টিটি ৰাইট বিক্ৰী হৈছে। কোৱা হৈছে যে শ্বাহৰুখৰ কামবেক ছবিখনৰ অ’টিটি ৰাইট ক্ৰয়ৰ ক্ষেত্ৰত অ’টিটিৰ অন্যতম বৃহৎ প্লেটফৰ্ম আমাজন প্ৰাইমে জয়লাভ কৰিছে। সমগ্ৰ বিশ্বতে পাঠান চলচ্চিত্ৰ খনৰ বাবে ব্যাপক আগ্ৰহী দেখা গৈছে জনতাৰ। মুক্তিৰ বাবে আৰু ২ দিন বাকী থাকোতে বহু কেইটা ৰেকৰ্ড ভঙ্গ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article