24.4 C
Munich
Thursday, August 11, 2022

মহাৰাষ্ট্ৰৰত ২বছৰ ৬ মাহত মুখ্যমন্ত্ৰী চৰকাৰী আবাস কিয় এৰিব লগা হ’ল।

Must read

তিনি দিন ধৰি মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনৈতিক ধামাকা হৈ আছে? কি হ’ব উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চকী খন

Todaytak:- মহাৰাষ্ট্ৰত দপদপাই থকা শিৱসেনাৰ পুত্ৰ উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে এন.চি.বি কংগ্ৰেছ দলৰ লগত মিত্ৰতা কৰি শিৱসেনাই মহাৰাষ্ট্ৰ ৰাজ্যত চৰকাৰ গঠন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। কিন্তু চৰকাৰ গঠন হ’বলৈ প্ৰায় ২ বছৰ ৬ মাহত বৃহৎ ফাল হোৱা দেখা গৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজনৈতিক বতাহ বলি আছে কোন মূহুৰ্তত কোনে মুখ্যমন্ত্ৰী চকীত অধিস্থিত হয় ধৰিব পৰা নাই। এইফালে মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে ব্যৱহাৰে নিজৰ দলৰ একাংশ বিধায়ক সকলে ধৰ্য্যসীমা বঢ়াই পেলাইছে। একাংশ বিধায়ক মহাৰাষ্ট্ৰৰ পৰা আহি অসমত বাহল পাতি থকাৰ সময়তে উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে চিঠি যোগে চচিয়েল মিডিয়াৰ মাধ্যমেৰে কয় যে, মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰতি তেওঁৰ কোনো মোহ নাই। কিন্তু তেওঁ এইটোও কৈছে যে তেওঁ এই স্থিতিত অব্যাহত ৰাখিবলৈ নিজৰ জেদ এৰি দিয়া নাই। তেওঁ জিলা মুৰব্বীসকলৰ এখন সভাত এই বোৰ কথা কৈছিল। আজি দুপৰীয়া ১ বজাৰ পৰা সেনা ভৱনত জিলা প্ৰধান আৰু তহচিলৰ মুৰব্বীসকলৰ এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছিল। যিটো মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ দ্বাৰা অনলাইন সম্বোধন কৰা হৈছিল। উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কৈছিল যে মোৰ ক্ষমতাৰ লোভ নাই, সেয়েহে মই মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহ বৰ্ষা এৰি মাতোশ্ৰীলৈ আহিছিলো। আনকি তেওঁৰ মৃত্যু হ’লেও, তেওঁ শিৱসেনা এৰি নাযাব, আৰু কিছুমান লোক পলাই গৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক লক্ষ্য কৰি লৈছে আমি জানিব নালাগে কোনে কেনে ধৰণে আচৰণ কৰিছে। যিসকলে কৈছে যে আমি মৰিলেও শিৱসেনা এৰি নাযাম, তেওঁলোকে মৃত্যুৰ আগতে গুচি গৈছিল। ঠাকৰে আৰু শিৱসেনাক তেওঁলোকৰ নাম অবিহনে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে শিৱসেনা ভাঙিবলৈ কাম কৰিছে। মোৰ ছবি অবিহনে মানুহক ঘূৰি ফুৰা দেখুৱাওক।
আমি জানিব নালাগে কোনে কেনে ধৰণে আচৰণ কৰিছে। যিসকলে কৈছে যে আমি মৰিলেও শিৱসেনা এৰি নাযাম, তেওঁলোকে মৃত্যুৰ আগতে গুচি গৈছিল। ঠাকৰে আৰু শিৱসেনাক তেওঁলোকৰ নাম অবিহনে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলে শিৱসেনা ভাঙিবলৈ কাম কৰিছে। মোৰ ছবি অবিহনে মানুহক ঘূৰি ফুৰা দেখুৱাওক।
আদিত্য ঠাকৰে, সাংসদ বিনায়ক ৰাউত, এমএলচি শচীন আহিৰেও বৈঠকত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। আশ্চৰ্যজনকভাৱে, শিৱসেনাৰ সমৰ্থকসকলে সেনা ভৱনত যি সংখ্যাত উপস্থিত হৈছিল সেয়া ইয়াত দেখা পোৱা নাছিল, কিন্তু এনচিপিৰ কিছুমান বিধায়ক সমৰ্থনৰ বাবে ইয়ালৈ আহিছিল। দলটোৰ বেছিভাগ বিধায়ক একনাথ সিন্দেৰ সৈতে আছে। একে সময়তে, আদিত্য ঠাকৰেয়েও এই বৈঠকত বক্তব্য ৰাখে। তেওঁ কৈছিল যে আগতেও মানুহে শিৱসেনাক প্ৰতাৰণা কৰিছিল। যোৱা আঢ়ৈ বছৰত উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কৰা কামক মানুহে সমৰ্থন কৰে। লগতে মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কয় যে মই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিবলৈ সাজু আছো যদি কোনো বিধায়কে মই মুখ্যমন্ত্ৰীৰ চকীত বহাৰ বাবে আপত্তি আছে। যিকোনো এজন বিধায়কে আহি মোক হ’লে নহ’লে ফোনত কলেও হ’ব। লগতে উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কয় যে মই শিৱসেনাৰ কৰ্মৰত যিকোনো এজন মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাটো বিচাৰোঁ।

https://youtube.com/shorts/V3dvxIlSqrw?feature=share

https://www.facebook.com/nekib.ali.7524
Instergram link- https://todaytak.com/#
Website link- https://todaytak.com/
YouTube channel :-https://youtu.be/H1oiwmNuPbY

https://2ffbfnpa08u66qf5b31m0z8v2q.hop.clickbank.net

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article